تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: اگر عزاداري امام حسين (ع) ضرري به سياست هاي آمريکا و انگليس نرساند ، بي فايده است زيرا هدف قيام امام حسين (ع) مبارزه با ظلم، ظالم و فساد بود.
پنج شنبه 30 مهر 1394    
بازدید: 285
حجت الاسلام و المسلمين محمدي ، نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه در نشست جمع بندي طرح سوگواره بصيرت عاشورايي و چشم انداز آينده ضمن قدرداني از تلاش تمامي افرادي که در طرح سوگواره بصيرت عاشورايي در سطح ستاد سازمان ، استان ها ، شهرستانها و بقاع متبرکه تلاش کردند ، اظهارداشت : پس از ايام ماه مبارک رمضان در نشستي خواستار برنامه ريزي براي اجراي طرح سوگواره بصيرت عاشورايي و اجراي امينانه نيات موقوفات مرتبط با عزاداري سيدالشهدا (ع) شديم که با پيگيري هاي صورت گرفته در ستاد سازمان و استان ها، قرارگان سيدالشهدا (ع) براي اين مهم ايجاد و فعال شد.
 
وي با اشاره به اهداف قيام امام حسين (ع) گفت : آن حضرت فرموده اند ؛ براي احيا و به پا داشتن احکام دين که توسط حکومت از بين رفته است ، نابودي افراد ناسالم و جاعل حاکم ، ايجاد امنيت براي بندگان و اجراي احکام الهي قيام مي کنند و بايد در عزاداري ها و برنامه ها اين اهداف براي مردم تبيين شود.
 
حجت الاسلام محمدي با بيان اينکه خروجي اجراي نيات موقوفات مرتبط با اباعبدالله الحسين (ع)، بايد توجه به دين اسلام باشد ،افزود : بزرگترين منکر زمان امام حسين (ع)، حکومت يزيد و بني اميه بود که به تعبير امام خميني (ره)، امپراطور آن زمان بود و امام حسين (ع) بر عليه اين منکر قيام کرد و امروز اين منکر ، اوباما ، کامرون ، صهيونيست ها و دولت هاي فاسد وابسته به آنها هستند.
 
نماينده ولي فقيه در سازمان اوقاف و امور خيريه با اشاره به اينکه همراه با حکومت ظالم نمي توان نماز و قرآن اقامه کرد ، گفت: امام خميني (ره) در محرم سال 42 ، از وعاظ ، روحانيون و خطبا خواستند در مجالس عزاي امام حسين (ع) اهداف قيام آن حضرت را بيان کنند که اين مهم، موجب بيداري مردم شد.
وي با بيان اينکه شهيد مطهري(ره) گفت ، شمر و يزيد زمانه را بشناسيد ، تصريح کرد: اگر عزاداري هاي ما براي امام حسين (ع) ، آسيب و ضرري به سياست هاي آمريکا و انگليس نرساند ، بي فايده است زيرا هدف قيام امام حسين (ع) مبارزه با ظالم و فاسد بود.
 
حجت الاسلام محمدي با بيان اينکه امامزادگان و بقاع متبرکه بهترين مکان براي به پا داشتن عزاي امام حسين (ع) هستند ، افزود : امامزادگان به عنوان ذريه امام حسين (ع) و اولاد و احفاد امامان معصوم (ع) بهترين مکان براي اقامه عزاي امام حسين (ع) هستند.
رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه با اشاره به اينکه قيام و کار امام حسين (ع) بي جهت و بي هدف نبود ، تصريح کرد : اقامه عزا براي امام حسين (ع) نيز بايد هدفمند باشد .
وي اضافه کرد : قيام عاشورا به لحاظ اشخاص داراي سه رکن اصلي ؛ امام حسين (ع) ، حضرت زينب (س) و امام سجاد (ع) است ، که امسال با اجراي برنامه هاي لبيک يا حسين (ع) در روز دوم محرم و رهروان زينبي با شعار لبيک يا زينب(س) در روز دوازدهم محرم ، پرچم عزاي دو رکن آن را در امامزادگان برافراشتيم و براي عزاي امام سجاد (ع) نيز برنامه ويژه اي در آينده برگزار خواهد شد.
 
حجت الاسلام محمدي ادامه داد: امام سجاد (ع) در شام و در مجلس جشن شاهانه و ملوکانه يزيد ، شجاعانه و با عظمت ، خطبه خواند و همه آنها را رسوا کرد و حضرت زينب (س) نيز در کوفه با خطبه خود، همه دسيسه ها را خنثي کرد ولي اين خطبه ها در ميان مردم تبيين نشده است.
نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه در پايان خاطرنشان کرد : اقامه عزا و روضه خواني مقام معظم رهبري (مدظله العالي) براي امام حسين (ع) يک الگوست و ايشان همواره در روضه خواني هاي خود ابتدا شجاعت ها ، دلاوري ها و مردانگي هاي امام حسين (ع) و اصحاب را بيان مي کنند و سپس به مظلوميت و عزا مي پردازند.